Jei įsigijote nekokybiškų maisto produktų

Vartotojas turi teisę įsigyti tinkamos kokybės, saugius maisto produktus ar paslaugas, taip pat gauti teisingą ir visapusišką informaciją valstybine kalba apie produktus ar paslaugas bei savo teisių įgyvendinimo ar gynimo tvarką. Turi teisę į pažeistų teisių gynimą ir į nuostolių atlyginimą.

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atliekami cheminiai, mikrobiologiniai, jusliniai, radiologiniai, genetiškai modifikuotų organizmų, molekulinės biologijos maisto ir maisto žaliavų, vandens, pašarų, aplinkos mėginių ir kiti tyrimai. Institute vykdomos valstybinės maisto ir veterinarinių tyrimų programos, taip pat teikiamos tyrimų paslaugos įmonėms bei privatiems asmenims.

Su Institute atliekamais tyrimais ir jų įkainiais galima susipažinti naudojant tyrimų paieškos sistemą (spausti nuorodą dešinėje "Atliekamų tyrimų paieška"), tačiau kokius konkrečius laboratorinius tyrimus atlikti vienu ar kitu atveju gali patarti tik specialistas.

Jei nusipirkote netinkamos kokybės ar nesaugų maisto produktą, turite teisę:

   - reikalauti, kad prekė būtų pakeista į tokią pat tinkamos kokybės prekę;

   - grąžinti prekę pardavėjui ir reikalauti grąžinti sumokėtus pinigus.

Šiomis teisėmis vartotojas gali pasinaudoti, jei turi prekės pirkimo čekį, ir tol, kol nesibaigė prekės tinkamumo vartoti terminas. Netinkamos kokybės maisto prekės keičiamos ar grąžinamos prekės pirkimo vietoje.

Vartotojų skundai dėl nesaugių ar nekokybiškų maisto produktų ir netinkamų viešojo maitinimo įmonių teikiamų paslaugų priimami Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT):

   - nemokamu telefono numeriu 8 800 404 03 (visą parą);

   - internetu, užpildžius anketą;

   - elektroniniu paštu [email protected];

   - pateikus informaciją raštu adresu Siesikų g. 19, LT-07170 Vilnius.

Pateikus pranešimą, tyrimą nedelsiant atlieka atitinkamos teritorinės VMVT maisto produktų inspektoriai, jeigu reikia - ima mėginius laboratoriniams tyrimams.

Daugiau informacijos apie maisto kontrolę ir vartotojų skundų registravimą rasite Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje www.vmvt.lrv.lt :

Vartotojų skundų registravimas ir nagrinėjimas

Praneškite apie nekokybiškus maisto produktus

Atnaujinimo data: 2024-02-20